Har fået skilt vognen lidt ad og jeg har måske gabt over noget større end jeg kan tygge.
Vognen er en 63'er, b18
Har ingen erfaring med pladearbejde så det var måske lidt af et sats at gå igang, men håbede at få den færdig til sommer.
Dog blev jeg noget overrasket over hvor slem den egentlig var, syntes det er meget uoverskueligt, hvad har jeg rodet mig ud i
Har koncentreret mig mere om at indkøbe donor, sænkningssæt, fælge og ombetrukket sæderne. Planen at den skal kunne bruges ture, camping træf osv(har fundet mig et telt designet til 121, med sovekabine på taget)

front

forrude

forrude

venstre a

højre a

højre a

venstre c

højre c

vindues ramme, højre

føre side

passager side

højre hjulkasse

venstre hjulkasse

venstre side

højre side

bag

baggagerum

donorbil
Tænker på at fjerne sidelisterne helt, syntes den er ret pæn med cleanlook + også fordi at den er så slem så jeg skulle lave det fra bunden?
Har en kammaret der hjælper lidt til, men tiden kniber for ham så søger herind i håb om at få lidt fif, måske et skulderklap og en beretning om at det er da ingenting
Vogen står på fværksted i herlev.




